Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Klauzula informacyjna


Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych

 

dla Interesantów Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie przy ul. Karłowicza 1

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO), informuję, że :

  1. Administratorem danych osobowych jest Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Tęcza” w Kutnie ul. Karłowicza 1 reprezentowany przez Dyrektora, tel.: (24) 253 31 72 adres e-mail: tecza_kutno@o2.pl

  2. Miejscem zbierania i przetwarzania danych jest siedziba Administratora.

  3. Inspektorem Ochrony Danych w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie

ul. Karłowicza 1, jest Pan Paweł Łuczak, z którym można się skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail: iodo@iodo.kutno.pl

  1. Zbierane dane osobowe są przetwarzane zgodnie z RODO w celu realizacji zadań określonych przepisami prawa i nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

  2. Celem gromadzenia danych osobowych jest realizacja zadań wynikających z obowiązujących przepisów prawa, podawanie danych ma charakter obligatoryjny.

  3. W pozostałych przypadkach podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny i wymaga wyrażenia zgody.

  4. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów, dla których zostały zebrane, w tym również obowiązku archiwizacyjnego.

  5. Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane przez Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Tęcza” w Kutnie przy ul. Karłowicza 1 ma prawo do:

a) żądania od administratora dostępu do treści swoich danych oraz ich uzupełniania, uaktualniania, sprostowania,

b) usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem Rozporządzenia lub są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych,

c) wniesienia skargi do organu nadzorczego-Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna, że ich przetwarzanie narusza przepisy Rozporządzenia.

  1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom, lub kategoriom odbiorców, jeżeli wynika to z przepisów prawa, bądź Administrator przekazał je podmiotowi, który w jego imieniu realizuje przetwarzanie na podstawie zawartej z nim umowy powierzenia danych.

  2. Dane osobowe nie będą podlegały profilowaniu.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dorota Ćwirko-Godycka 12-09-2018 14:13
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 12-09-2018
Ostatnia aktualizacja: - 12-09-2018 14:13